Nasi prowadzący

Erwina Jiya

Z powołania nauczyciel. Od ponad 20 lat pracuję z młodzieżą. Jestem dyplomowanym nauczycielem-anglistą w Społecznej SP nr 3 „Dębinka” w Poznaniu. Uważam, że przyjazna relacja z uczniem jest bazą do uczenia się. Pisałam doktorat z neuropsycholingwistyki – czyli o tym, jak układ nerwowy i emocje wpływają na naukę języka. Wierzę, że nie ma ludzi, którzy nie mogą nauczyć się języka. Ważna jest motywacja i umiejętne wykorzystanie zasobów naszego mózgu. Jeżeli uczniowi „się chce” i wie „po co” się uczy – to już połowa sukcesu.

Patrick Jiya

Z wykształcenia weterynarz zajmujący się obecnie nauczaniem języka angielskiego i przybliżaniem młodzieży kultury afrykańskiej poprzez różnorodne warsztaty. Trzy lata pracował jako misjonarz wśród plemienia Fulanich i włada pięcioma językami plemiennymi. Ma fantastyczny kontakt z ludźmi – jest nieuleczalnym optymistą.

Leszek Bolewski

Chemią zajmuję się zawodowo od 30 lat, ale już jako nastolatek interesowały mnie eksperymenty chemiczne. Po ukończeniu studiów na Wydziale Chemii UAM zrobiłem doktorat na tej uczelni. W tym czasie byłem nauczycielem akademickim oraz jednym z współorganizatorów Poznańskich Dni Nauki i Sztuki. Po doktoracie zatrudniłem się w szkole, zostałem nauczycielem licealnym i gimnazjalnym. Jestem nauczycielem dyplomowanym. Ukończyłem studia podyplomowe z fizyki, techniki oraz podstaw przedsiębiorczości. W swojej pracy dydaktycznej doskonale eksperymentowanie w „małej skali” oraz organizuje pokazy ciekawych eksperymentów fizyko – chemicznych.

Monika Pontus-Ćwir

Jestem nauczycielką matematyki, pracuję w Dębince. Pasjonuję się grami planszowymi, zagadkami logicznymi. Bardzo lubię pracę z dziećmi w różnym wieku. Podczas moich zajęć staram się przekazywać pozytywną energię. Na zajęciach prowokuję do myślenia. Ciekawe pytania podczas moich lekcji będą powodować, że każdy uczeń będzie aktywny. Przecież motywacja jest motorem do działania nas wszystkich. Postaram się pobudzić motywację do nauki matematyki u naszych uczniów. W mojej pracy ciągle szukam pomysłów na to, aby każdy dzień był wyjątkowy.

Agnieszka

Instruktorka warsztatów szycia, malarstwa i rysunku, prowadzi warsztaty Teatru i Scenografii „Walizka”, uczy jak zachować na zimę smaki i zapachy lata. Tworzy kameralne i czarujące spektakle w autorskim Teatrze „Z Krainy Czarów”. Zajęcia prowadzi w języku polskim i angielskim. W 2014 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, specjalizację projektowania ubioru przemysłowego i ubioru teatralnego z elementami scenografii, oraz malarstwo olejne. Swoje malarstwo olejne prezentowała w licznych wystawach grupowych.

W latach 2013 – 2015 należała do prężnie działającego kolektywu artystycznego. Laureatka Stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia za rok akademicki 2013/2014 W czasie studiów i tuż po, realizowała na zamówienie projekty kostiumograficzne i scenograficzne do baletu, opery i teatrów młodzieżowych. Dyrektor artystyczna w firmie produkującej ubiór damski. W latach 2010 – 2012 Instruktor-wychowawca letnich kolonii młodzieżowych o profilu Design i Fashion. Pasjonatka pływania, narciarstwa, kajakarstwa, wycieczek górskich, wspinaczki ściankowej, morsowania i podróżowania stopem. Prywatnie organizatorka ogniska domowego, żona i mama dwójki maluchów.

Simonas

Nauczyciel wokalu, gry na gitarze i perkusji, instruktor strzelania z łuku i rzemiosła prac domowych. Trener profesjonalnego kursu baristycznego. W 2014 roku ukończył Litewską Akademię Muzyczną i Teatralną w Wilnie, specjalizację gry na oboju z fakultetem kompozycji i dyrygentury. Uzyskał dyplom pedagoga. Kompozytor utworów muzyki klasycznej i muzyki rockowej. Podczas studiów występował w grupie orkiestry symfonicznej na scenach całej Litwy, laureat muzycznych konkursów międzynarodowych.

Lider rockowego zespołu. Gra na gitarze akustycznej, elektrycznej, pianinie i perkusji. W latach 2015 – 2016 Asystent Wydziału Perkusji i Instrumentów Dętych, nauczyciel indywidualny, tłumacz międzynarodowy i organizator koncertów. Włada czterema językami. Zajęcia prowadzi do wyboru: w języku angielskim, rosyjskim, polskim i native speaker z języka litewskiego. Z zamiłowania profesjonalny barista. Uwielbia uczyć. Posiada świetny kontakt z dziećmi, a „międzynarodowe” poczucie humoru wykorzystuje w zajęciach z młodzieżą i dorosłymi. Prywatnie szalony mąż i tata dwójki urwisów.

Ewa Korcz

Nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z terapii pedagogicznej. Prowadzi również zajęcia filmowe i kulinarne dla młodszych dzieci.

Beata Chudziak

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, trener umiejętności wychowawczych, coach rodzinny. Certyfikowany trener Kart Grabowskiego.