Urodziny w Brainiac’u!

Oferta urodzinowa - Zapraszamy do Brainiac'a na celebrację dziecięcych urodzin.

Mały Naukowiec

Fantastyczna zabawa przez naukę i nauka przez zabawę.

Zapraszamy wszystkich ciekawych wiedzy eksperymentatorów, którzy chcą w rocznicę swych narodzin wraz z gośćmi odkryć tajniki nauki.

Przyjdź i pozwól dziecku poczuć się jak prawdziwy naukowiec!

  • intrygujące eksperymenty
  • zaskakujące doświadczenia
  • ogrom wiedzy i radości

Tematyka zajęć jest dostosowana do grupy wiekowej początkujących naukowców tak, aby każde dziecko przyjemnie spędziło czas i jednocześnie rozumiało, co robi.

❕Wszystkie doświadczenia chemiczne i fizyczne, które przeprowadzają dzieci są bezpieczne. 👷

Z serii Cuda-twórca

„Urodzinki jak malowane” to oferta skierowana do dzieci w różnym wieku.

Do wyboru – decyzja rodziców wraz z jubilatem:

Malowanie kamieni – nadajemy kamieniom życie – malujemy na nich robaczki i małe zwierzątka, ilość nieograniczona, wszystkie realizacje biorą udział w pamiątkowej sesji zdjęciowej.  Każdemu zwierzątku nadane jest imię i dziecko krótko prezentuje historię życia robaczka. „Stworki” są zabierane przez dzieci do domu.

🔸 nauka empatii do małych stworzeń

Z ogrodu i okolicznego lasu zbieramy skarby natury; np. opadłe liście, patyczki, korę, nasionka, zasuszone kwiaty, następnie układamy kompozycję, przykrywamy projekt folią basenową i malujemy witraż. Po malowaniu dzieci wycinają odpowiedni kształt witraża. Prace są zabierane przez dzieci do domu.

🔸 nauka myślenia w sposób wielopłaszczyznowy, tworzenie z wykorzystaniem elementów natury

Malujemy fotografię matki natury. W ogrodzie rozwieszamy pomiędzy konarami drzew strecz w taki sposób, że tworzy on półprzeźroczystą, wysoką ścianę – nazywaną przez nas kliszą. Pierwsza grupa dzieci przechodzi na jedną stronę kliszy i staje nieruchomo tak, by reszta dzieci mogła wymalować kontury ich sylwetki. Po wymalowaniu postaci dzieci w parach lub grupach ubogacają postacie o leśny strój, kwiaty, ptaki, wytworne czapy, łuki, zwierzęta itp. Na samym końcu z odpowiednio zaprojektowanymi kliszami w tle, dzieci opowiadają baśń o namalowanych bohaterach.

🔸 nauka przestrzennego myślenia, praca w grupach, kreatywne działania abstrakcyjne

Tworzymy tablice manipulacyjne według własnego projektu.

Dzieci otrzymują drewniane tablice, szlifują je i projektują rozmieszczenie elementów. Prowadzący wykonuje odwierty we wskazanych przez dzieci miejscach, a one same ręcznie wkręcają, owijają, szlifują, przeplatają, wbijają  doklejają wybrane elementy.

Modulowanie jej – malowanie, klejenie, ozdabianie, przeplatanie można bez końca kontynuować w domu.

⭐️ P.S. Jesteśmy również otwarci na Państwa tematyczne propozycje.

Mały Naukowiec

Zapraszamy na wspólne urodzinowe gotowanie!

Wspólnie przygotujemy zróżnicowane menu i będziemy się delektować własnoręcznie przygotowanymi smakołykami. Zajęcia kulinarne wzmacniają poczucie własnej wartości, a także wiary we własne możliwości, uczą współpracy w grupie.

Gotowanie to nie tylko praca. Gotowanie jest także jedną z form ekspresji. Podczas urodzinowego gotowania jubilat wraz gośćmi „rozwiną skrzydła” w kuchni, by mogli pracować odważnie i z przyjemnością.